گل آرایی با طرح مثلث بصورت تئوری و عملی - گل آرایی و زیبا آرایی

کانال خرید پیامکی و اینترنتی

گل آرایی با طرح مثلث بصورت تئوری و عملی

چهارشنبه 27 مهر‌ماه سال 1390

گل آرایی با طرح مثلث بصورت تئوری و عملی توضیح داده می‌شود.

بخش تئوری:

طراحی مثلث بهترین طراحی برای سبک مدرن و سنتی است. این طراحی از دیرباز در اروپا رواج داشته است سپس به ایران منتقل شده است.

قدم اول در این طراحی، مشخص کردن اجزاء مثلث است که برای این امر از گل‌های ثانوی ظریف با رنگ‌های پریده استفاده میکنیم. در مرحله بعد گل‌های اصلی و بزرگتر در نقطه مرکزی طرح، و به تناسب در سطح گلآرایی پخش میشوند. بعد بوسیله‌ی گل‌های پُر کننده کار را کامل می‌کنیم.

بخش عملی:

برای این نوع گل آرایی میتوانیم از ظروف گرد، کشیده و مسطح استفاده کنیم. ابتدا بیس را آماده کرده، سپس یک فوم خیس شده را بوسیله‌ی سه پایهها به آن وصل میکنیم و دور فوم یا اسفنج را با خزه میپوشانیم.

گل‌های اصلی مورد استفاده در این کار، ژربرا است که برای دوام بیشتر گل آرایی آن‌ها را سیم پیچی میکنند. سیم را از قسمت مرکزی گل رد کرده و دور ساقه می‌پیچیم. برای اضلاع مثلث از ساقه‌های خطی و گل‌های کشیده استفاده می‌کنیم. گل‌های خطی هم برای اضلاع مثلث استفاده می‌شوند. گل‌های اصلی را در قسمت مرکزی قرار می‌دهیم. همچنین می‌توان از دو نوع گل کشیده استفاده کرد. گل‌هایی که ساقه چوبی و خشن دارند، احتیاجی به سیم‌پیچی ندارند.

در این نوع گل آرایی برای تنوع رنگ از دو نوع گل کوتاه و بلند در راستای زوایای مثلث استفاده می‌شود. البته بهتر است که تعداد گل‌ها فرد باشد. از شاخه‌های کشیده و پر کننده شمشاد برای زیباتر کردن گلآرایی استفاده میشود. از گل آرایی دو بعدی (دو سمت مثلث کار ‌شده) برای روی میز، و از گل‌آرایی یک بعدی (فقط یک سمت مثلث کار شده) برای کنار دیوار یا روی میز کنسولی کنار دیوار، استفاده می‌کنیم. البته بهتر است در همه جهات روی مثلث کار شود تا دید زیبایی داشته باشد. بعد از گل‌های خطی، گل‌های اصلی را استفاده کنید. در یک گل‌آرایی کامل، هماهنگی رنگ‌ها دیده می‌شود.

گل‌های اصلی (مثل ژربرا) در نقطه مرکزی و بطور متناسب در سطح گلآرایی پخش می‌شوند. گل‌های اصلی رنگ‌های تیره‌تری نسبت به بقیه گل‌ها دارند. و با گل‌های ثانوی ریز و متوسط و برگ‌ها کار گلآرایی تکمیل می‌شود. بعد از پایان کار گل آرایی، روی برگها و اسفنج آب‌فشانی میکنیم چرا که گل آرایی نیاز به آب دارد در این گل آرایی میتوان از گل‌های ثانوی میخک و گَردی هم استفاده نمود. این گل آرایی برای روی میز، کنار دیوار یا به عنوان کادو مورد استفاده قرار میگیرد. اگر مثلث بصورت قائم‌الزاویه بود زاویه‌ی راست گل در کنار ستون قرار می‌گیرد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد