گل آرایی S - گل آرایی و زیبا آرایی

کانال خرید پیامکی و اینترنتی

گل آرایی S

چهارشنبه 27 مهر‌ماه سال 1390

در گل‌آرایی سنتی از سه نوع گل استفاده می‌شود:

1- گل‌های کشیده و خطی مثل شب‌بو، مریم، مرغ بهشت، غنچه‌های رز و برگ‌های کشیده مثل برگ شمشاد و بامبو.

2- گل‌های اصلی مثل لیلیوم، رز، صد تومانی، ارکیده، داودی و کلاً گل‌های درشت.

3- گل‌های ثانوی و پُر کننده که با گل اصلی از لحاظ رنگ و اندازه هماهنگی داشته باشند. مثل گل لیسانتیوس، میخک، آلستومریا و برگ‌های بنجامین و انواع گَردی‌ها.

طرز چیدن گل‌ها در گل‌آرایی خیلی مهم است و قرینه‌سازی را نیز باید در نظر داشت.

در این جلسه در مورد گل آرایی طرح S مطالبی را بیان میکنیم. گل آرایی S یک گل آرایی سبک غربی، مدرن و غیرقرنیه است، و به مهارت بیشتری نیاز دارد.

برای گل آرایی به طرح S یک بیس فانتزی تهیه میکنیم. معمولاً گل آرایی به طرح S بر روی بیسهای فانتزی، گلدان‌های چینی، بلور و جا شمعدانیهای زیبا بهترین حالت را دارد. این گل‌آرایی غیر قرنیه است و گل‌هایی لازم دارد که ساقههای انعطافپذیر داشته باشند.

ابتدا چند غنچه گل رز سیم پیچی شده، کمی گردی، تعدادی دُم روباهی و برگهای تزئینی را با سیم به هم بسته و طرح S را درمیآوریم. بصورت دو S، یکی بطرف بالا و دیگری بطرف پایین روی بیس قرار می‌گیرند یعنی قرینه‌سازی در بالا و پایین انجام می‌شود. معمولاً در این گل آرایی از یک یا دو نوع گل استفاده میشود. گل‌برگهای گل رز را به سمت بیرون حالت میدهیم تا گل‌ها بزرگتر و قشنگتر دیده شوند و هم اینکه فضای بیشتری را در گلآرایی پُر کنند.

ازگل‌های کوتاه در قسمت وسط گل آرایی استفاده میکنیم تا کار زیباتر بنظر برسد. اگر گل‌آرایی بصورت پُر تزیین شود نیاز به تزئینات دیگر مانند روبان یا پاپیون ندارد، ولی چنانچه گل‌های کمتری در آن بکار ببریم میتوان یک طرف آن را با روبان یا پاپیون تزئین کرد.

برای پرکردن فضای خالی طرح از پرکنندههایی مانند گل رز، میخک یا پر کننده‌های ظریفی مثل گل داودی مینیاتوری استفاده میکنیم. هم‌چنین برای اینکه ساقه های سیم پیچی شده گل‌ها در طرح مشخص نباشد بهتر است با گردیهای معمولی اطراف آن‌ها را بپوشانیم. این گل‌آرایی فوقالعاده ظریف است و نیاز به گل زیادی ندارد و برای دکور روی میز کار و یا کنار میز کار استفاده میشود. در آخر نیز همیشه از همه جهات طرح را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا فضای خالی بین گل‌ها باقی نماند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد