آموزش گل آرایی به طرح افقی - گل آرایی و زیبا آرایی

کانال خرید پیامکی و اینترنتی

آموزش گل آرایی به طرح افقی

چهارشنبه 27 مهر‌ماه سال 1390

آموزش گل آرایی به طرح افقی 

مناسبترین گل آرایی برای روی میز شام گل
آرایی افقی است که از ظرفهای بلور، شیشه ای و هماهنگ با سرویس غذاخوری استفاده
میکنیم. البته از ظروف سیلور و نقره هم استفاده می‌شود. هر چقدر میزی را که گل
آرایی بر روی آن قرار میگیرد بزرگتر باشد گلآرایی را نیز کشیدهتر انجام میدهیم،
بطوریکه فضای بیشتری از میز را اشغال نکند.

ابتدا طرح گل آرایی را با برگهای سیکاس مشخص میکنیم. این گل‌آرایی از نوع مرکزی است یعنی مرکز کار را با گل اصلی (لیلیوم) پُر می‌کنیم و بقیه‌ی گل‌ها از این قسمت منشعب می‌شوند. برای هماهنگی با ظرف از رُزهای صورتی نیز استفاده می‌کنیم. محدب بودن وسط کار را در نظر داشته تا سطح کار خیلی صاف نشود. همچنین جلو و پشت ظرف را نمی‌پوشانیم تا ظرف دیده شود. از گل‌های آلستومریا و میخک صورتی هم استفاده می‌کنیم. صدتومانی در مرکز گل قرار می‌گیرد. بیشتر کار را با گل‌های سفید و برگ‌های سبز پُر می‌شود و گل‌های صورتی را کمتر و فقط برای هماهنگی با کار، استفاده می‌کنیم. گل‌های مریم در تمامی سطح گل آرایی و برای کشیدگی کار، در سطح افقی استفاده می‌شود. ارتفاع گل‌آرایی در حدی است که افراد دور میز همدیگر را ببینند. یک شمع بلند را در مرکز گل آرایی قرار میدهیم که دکور جالبی برای میز شام است. معمولاً شمع سفید رنگ استفاده می‌شود تا با گل‌ها هماهنگی داشته باشد.

در این گلآرایی از گل‌های مارگیرت، داودی و برگ‌های بنجامین نیز استفاده میکنیم. پُر کننده‌هایی مثل لیسانتیوس و استاتیس نیز استفاده می‌شوند.

گل آرایی افقی نیازی به روبان ندارد بلکه میتوانیم گل‌ها و میوههای خشک را در آن تزئین کنیم. استفاده از ظرف بلند و ارتفاعدار در این گل آرایی خیلی مناسب نیست بلکه ظرفهای تخت و کوتاه بطوریکه در سطح میز خوابیده باشد، پسندیدهتر است .

این گل آرایی برای روی میز کنفرانسها بسیار جالب و دیدنی است. می‌توان یک گل افقی را در وسط میز و 2 عدد گل توپی یا گِرد را در دو سر میز قرار داد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد