گل آرایی را با گیاهان آپارتمانی - گل آرایی و زیبا آرایی

کانال خرید پیامکی و اینترنتی

گل آرایی را با گیاهان آپارتمانی

چهارشنبه 27 مهر‌ماه سال 1390

گل آرایی را با گیاهان آپارتمانی

گل‌های آپارتمانی برای چینمان و گل آرایی بسیار زیبا بوده و در دفاتر کار، ادارات، سالن‌ها، منازل و ورودی هتلها کاربرد دارند.

در این گل آرایی از گل‌های پر کننده کمتر استفاده میشود و بجای آن از گیاهان سبز و ظریف استفاده می‌شود. در گلآرایی با گیاهان آپارتمانی تفاوت رنگ گیاهان و برگهای آن‌ها با هم بسیار مهم بوده و باعث زیباتر شدن چینمان گل‌ها میشود.

برای شروع این گل آرایی ابتدا سبد یا گلدانی را انتخاب میکنیم و گل‌های درافنیای قرمز، سیندلیوم نقرهای، لیندا و نیز برگهای یوکای ابلق را برای زیباتر کردن رنگآمیزی در آن می­چینیم و با برگهای سبز گَردی فضای خالی گل‌ها را پر میکنیم. سپس گل‌هایی که عمر طولانی‌تری دارند مثل مرغ بهشت و یا یک شاخه لیلیوم در کنار آن‌ها قرار می‌دهیم. این گلدان‌ها معمولاً نسبت به دسته گل‌ها عمر بیشتری دارند. اگر در فصل بهار و تابستان این نوع گل آرایی را انجام دادیم از گلدان‌های کوچک بنفشه و اطلسی و یا گلدان‌های مینا استفاده میکنیم. هم‌ چنانکه از گلدان‌های پامچال استفاده زیادی می‌شود.

در این گل آرایی سعی میکنیم از گل‌هایی استفاده کنیم که عمر طولانی داشته باشند. اگر گیاه خاصی در مدت کوتاهی خراب شد بایستی آنرا از مجموعه در بیاوریم و نگهداری خاص برای آن صورت گیرد تا دوباره بتوان آن را به مجموعه برگرداند. گل‌های طبیعی در این گلدان بصورت شاخه‌ای استفاده می‌شود و بعد از مدتی آن‌ها را با گل‌های تازه‌ی دیگر جایگزین می‌کنیم. در این رابطه میتوان از گل‌های آنتریوم، داودی، میخک و زنبق نیز استفاده کرد. پس در این گل‌آرایی از چند گیاه سبز آپارتمانی همراه چند شاخه گل استفاده می‌شود. هم‌چنین از ظرف‌های سفالی، فلزی (مسی) و پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. برای پشت پنجره‌ها نیز از گلدان‌های کشیده و مستطیل استفاده می‌کنند.

در هنگام گل آرایی حتماً باید به شرایط مکانی که گل‌ها در آنجا قرار می‌گیرند توجه کافی داشته باشیم.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد