گل آرایی برای عیادت از بیمار - گل آرایی و زیبا آرایی

کانال خرید پیامکی و اینترنتی

گل آرایی برای عیادت از بیمار

چهارشنبه 27 مهر‌ماه سال 1390

گل آرایی برای عیادت از بیمار

در این جلسه یک نوع گل آرایی را که برای عیادت از بیماران هدیه میبرند آموزش می‌دهیم. این نوع گلآرایی یک سبک مدرن است که معمولاً در آن از گل‌ها و برگهای کمتری استفاده میشود.

برای شروع گل آرایی ابتدا سبدی را انتخاب میکنیم و اسفنجی را در درون آن قرار می‌دهیم. گل‌های اصلی مرغ بهشت و آنتریوم هستند. البته گل‌آرایی چه از نوع سنتی باشد و چه از نوع مدرن به سه نوع الف) گل اصلی؛ ب) گل‌ها و برگ‌های خطی؛ و ج) پر کننده‌ها نیاز داریم. سپس برگهای خطی را در پشت گل‌های اصلی قرار میدهیم و فضای خالی گل­آرایی را با گردی پر میکنیم.

گل‌هایی را که برای عیادت بیمار میبریم نباید بوی تند داشته باشند یا اینکه حساسیت در بیمار ایجاد کنند. همچنین رنگ گل‌ها نباید خیلی تند یا ملایم باشد بلکه گل‌هایی با رنگ شاد هدیه می‌بریم تا برای بیمار نشاط‌آور باشد.

وقتی که به عیادت بیمار میرویم معمولاً با خودمان کمپوت و آب میوه میبریم که بهتر است بجای گذاردن این وسایل در کیسه، خوردنیها را در کنار سبد گل قرار دهیم. برای عیادت بچه‌ها می‌توان سبد گل را با شکلات و خوردنی‌های مورد علاقه‌ی بچه‌ها پر کرد.

در این نوع گل آرایی نباید از رنگهای پاییزی و یا گل آفتاب گردان استفاده بکنیم چرا که رنگ پاییزی روحیه خوبی برای بیمار نخواهد داشت.

* ساخت دسته گل دیگر

گاهی ممکن است عطر و بوی گلی را که برای بیمار میبریم، موجب کسالت و ناراحتی بیمار شود. لذا چنین گلی را در محفظهای قرار می‌دهیم طوری که زیبایی دسته گل حفظ شود. برای این کار ابتدا زرورقی را پهن میکنیم و گل‌هایی چون رز صورتی، بید و شمشاد را بر روی آن می‌چینیم و نیز فضای بین آن‌ها را با گردی پر میکنیم (گل‌ها روی رنگ سبز نمای بیشتری دارند) و در نهایت زرورق را دور گل‌ها میپیچیم و آنرا با روبانی تزیین میکنیم. سعی کنید در هر فصل از گل‌های همان فصل استفاده کنید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد