گل آرایی مجالس سوگواری - گل آرایی و زیبا آرایی

کانال خرید پیامکی و اینترنتی

گل آرایی مجالس سوگواری

چهارشنبه 27 مهر‌ماه سال 1390

گل آرایی مجالس سوگواری 

گل یکی از زیباترین و لطیفترین مخلوقات خداوند است. گل بهترین هدیه برای اثبات صمیمیت و دوستی و وسیلهای برای ایجاد ارتباط بین افراد است. در دروس گذشته از گل به عنوان وسیلهای برای تزیین و ایجاد زیبایی در محیط اطراف نام بردیم. ولی شرایطی در زندگی انسان بوجود میآید که گلآرایی میتواند همدرد و همدل انسان در غمهایش باشد و نقش خودش را به عنوان وسیلهای برای ابراز همدردی ایفا کند.

معمولاً گلهایی که برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار میگیرند به رنگ سفید هستند. گلایل، داودی، شیپوری، زنبق و میخک سفید همگی مناسب می‌باشند. گل‌های سفید نشانه آرامش و صلح هستند و وقتی که انسان غمی دارد نیاز به آرامش دارد، لذا از چنین گل‌هایی برای مراسم سوگواری استفاده میکنند. از شمع سفید یا سیاه و روبان سیاه برای کامل کردن کار گلآرایی نیز استفاده میشود.

در مراسم سوگواری میتوانیم از گلهای شاخهای به عنوان دسته هم استفاده کنیم. مثلا 4 شاخه گل شیپوری را با روبان سیاه بسته به صورت یک دسته گل تزیین می‌کنیم. البته اگر مراسم در جایی باشد که گلدان یا وسیله دیگری در اختیار نباشد بهتر است این شاخه ها را در سبدهای کوچک یا بصورت تاج گل تهیه کرد.

همچنین پایهای که جا شمعی دارد برای گل آرایی آماده میکنیم. این گل آرایی را به شکل بادبزنی درست میکنیم. برای شروع کار از گلهای داودی در وسط کار بکار می‌بریم و حالت بادبزن بودن گل آرایی را درست میکنیم. گلهای ایستاده را در وسط و گلهای کنار را با زاویه 45 درجه بکار میبریم. باید طوری گلآرایی کنیم که کشیدگی کار مشخص باشد. فاصله بین گلها را با گردی و گلهای کوتاهتر و نیز برگ‌های شمشاد و بامبو پر میکنیم.

میتوان جا شمعیهای کوچک به شکل توپی درست کنیم و روی میزهای کوچکی که در منزل یا جاهایی که مراسم سوگواری برگزار است قرار دهیم.

در این گل آرایی میتوان فقط از گلهای گلایول استفاده کرد. البته گل‌های مریم و شب بو را می‌توان استفاده کرد. گل‌آرایی‌های بزرگ برای در ورودی مساجد و یا تالارهایی که مراسم سوگواری در آنجا برگزار می‌شود مناسب هستند. به خاطر داشته باشید که همیشه بعد از انجام گل‌آرایی اسفنج را کاملا آب دهید، زیرا در این مرحله گل‌ها نیاز زیادی به آب دارند.

توجه داشته باشید که در این گل آرایی از شمعهای دودزا یا آتش‌گیر استفاده نکنید بلکه شمعهای بدون اشک و خوب بکار برید. هم‌چنین در این گلآرایی از شمع سفید و روبان سیاه در قسمت مرکزی کار استفاده کنید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد